Filmová kultura zaznamenává oživení

hosté: Jan MACOLA, producent a ředitel společnosti Mimesis film a Ivo ANDRLE, provozovatel kina Aero a šéf společnosti Aerofilms

Jan Macola zaznamenává aktuálně raketový úspěch. Film Cesta ven režiséra Petra Václava, který měl loni premiéru a jehož byl Macola producentem, získal letos v lednu prvenství v podobě čtyř Cen české filmové kritiky. Dále získal sedm nominací z deseti na 22. ročníku soutěže Český lev. Křišťálové sošky králů pouště mu udělila porota, složená z desítek uznávaných herců, filmových tvůrců a kritiků. Jaké jsou další plány úspěšného mladého filmového byznysmena? Co se skrývá pod obchodní značkou Moloko film, další jeho producentskou aktivitou v Kyjevě?

Ivo Andrle dokázal z chátrajícího biografu Aero udělat kultovní místo. V pražském žižkovském kině se denně setkává spousta lidí ať už při sledování filmu nebo v kavárně a baru. Začínali punkově, dnes si jezdí pro filmy do Cannes, Berlína nebo Toronta. Andrle si totiž založil vlastní distribuční společnost. Dnes jeho Aerofilms uvádí do Aera, dalších získaných kin Oko a Světozor i jinam ročně přibližně patnáct filmových titulů včetně distribuce „alternativního obsahu“, tedy projekce přímých přenosů či záznamů nejrůznějších koncertů, oper nebo baletních představení.

Co říkají členové klubu

Získávám podněty, sílu a energii na budování vlastních snů. Skvělé setkání!

Marie Poledníková

PřihlášeníRegistrace